В Южному, в адмінбудівлі, 15 лютого більше сотні співробітників виконкому отримали щеплення від дифтерії та правця. Вакцина має назву АДС-м (анатоксин дифтерійно-правцевий в малих дозах). Спеціально для цього на першому поверсі приміщення облаштували так званий медичний пункт. Для проведення вакцинації у виконком прибули два сімейних лікаря та три медичних сестри з поліклінічного відділення міської лікарні. Медики працювали впродовж всього дня, аби кожен бажаючий з держслужбовців міг отримати щеплення.
Для щеплень вакциною АДС-м у адмінбудівлі облаштували два процедурних кабінети. Окремі для жінок та чоловіків. Перед щепленням обов’язковим для управлінців став огляд лікаря та заповнення індивідуальної картки пацієнта.
«Мені було не боляче. Таке щеплення я робила дуже давно, ще років 20 тому. зараз кажуть, що його треба повторювати кожні 10 років. Для мене це дуже важливо, адже здоров’я моє – це здоров’я моїх дітей і внуків» – розповіла Лідія Тарасова, начальник служби у справах дітей ЮМР.
«АДС-м робиться з 16 років кожні 10 років. Вакцина входить в обов’язковий список щеплень згідного нового календаря профілактичних щеплень України. Ми взяли необхідну кількість доз, розраховану на 150 працівників виконкому. Однієї пляшки вакцини вистачає на 10 пацієнтів. Тому максимально плануємо охопити всіх співробітників» – зазначила Вікторія Романюк, сімейний лікар КЗ «Южненська міська лікарня».
Лікарі застерігають, дифтерія та правець захворювання вкрай небезпечні, адже можуть призвести до смертельних наслідків. Тому радять вчасно зробити щеплення АДС-м. Дифтерія передається повітряно-капельним шляхом, правець – контактним. За словами медиків, важко виявити у пацієнтів саме дифтерію. За симптоматикою захворювання часто нагадує ангіну.
«Розпізнати дифтерію не завжди можна. За описом це брудна сіра плівка, яка легко знімається і кровоточить. Дифтерійна паличка потрапляє в організм через слизову оболонку. Проте сама вона не є небезпечною, загрозу представляє токсин, який з ней виділяється і всмоктується в кров. Тим самим уражаючи нирки, нервову та сердечно-судинну системи», – пояснила Ірина Мєдвєдєва, сімейний лікар КЗ «Южненська міська лікарня».
Щеплення в стінах адмінбудівлі організували, аби управлінці могли отримати вакцину не залишаючи робочого місця та не створюючи черги в поліклініці.
«Ми запрошували всіх наших працівників. Є ті, що у відрядженнях та відпустках, тому вони скористаються послугами поліклініки. Але, щоб було зручніше, то ми зробили це тут прямо в мерії. Взагалі, це справа кожного. Ми нікого не змушували до щеплень. Але ми зацікавлені в тому, щоб все ж таки ця критична маса прищеплених в нашому колективі була великою. А вона має бути не менше 98 відсотків. Тоді не має вірогідності розповсюдження епідемії»,- розповіла Лариса Шегіда, керуюча справами виконкому.
На разі Южненська міська лікарня отримала 1700 доз вакцини АДС-м. Для всіх бажаючих зробити щеплення в поліклініці працює процедурний кабінет.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
А как же прививки от кори?
Этих корь не берет. Только столбняк!
От всех болезней не привьешся