В міськраді 6 вересня відбулося засідання комісії з питань перейменування об’єктів Южненської громади, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. На порядку денному розглядались питання щодо зміни назви вулиці Жовтнева у Нових Білярах та вулиці Цвєтаєва у Сичавці на вулицю Віталія Гуляєва (загиблого командира 28-ї окремої механізованої бригади). Під час комісії було озвучено, що вулиця Жовтнева підпадає під декомунізацію, так як була названа на честь Жовтневої революції і її перейменування неминуче. Як повідомив голова комісії та заступник Южненського міського голови Леонід Нейков, в міськраду надійшла пропозиція від жителів Нових Біляр залишити назву вулиці Жовтнева незмінною, оскільки вона, на їх думку, відноситься до назви осіннього місяця.
«Я пропоную все ж таки перейменувати вулицю на ім’я полковника Віталія Гуляєва та належним чином повідомити про це жителям Нових Біляр та довести до населення, що перейменування відбудеться в будь-якому випадку, оскільки вулиця Жовтнева стовідсотково підпадає під дію Закону України про декомунізацію» – озвучив Леонід Нейков, голова комісії – заступник Южненського міського голови.
Староста Нових Біляр Ірина Молотай закликала комісію зустрітися з жителями селища та роз’яснити їм, що незручностей та проблемних питань з переоформленням документів не буде. На питання Леоніда Нейкова, що особисто вона думає з приводу перейменування, підтримує чи ні, староста утрималась від відповіді.
Житель селища та депутат Южненської міськради Андрій Горивенко озвучив, що думки його односельців з цього питання розділилися.
«Якщо говорити про Віталія Гуляєва, хочу сказати, що, коли розпочалась широкомасштабна війна, саме завдяки йому в нас була розроблена формула, як в умовах війни повинна бути налагоджена робота в нашій ОТГ. Він консультував і підказував, як і що робити в умовах воєнного стану», – зазначив Андрій Горивенко.
Секретар Южненської міськради Оксана Воротнікова припустила, що жителі проти перейменування через свої побоювання, що в них виникнуть проблеми з подальшим оформленням нових документів. Вона підкреслила, що проблем з цим не буде і запропонувала виїхати на місце до людей та пояснити їм всі тонкощі процесу перейменування.
Після тривалого обговорення питання більшість членів комісії підтримала перейменування вулиці Жовтневої на вулицю Гуляєва. Утримався тільки Григорій Денов, начальник юридичного відділу. Стосовно вулиці Цвєтаєва, вона не підпалає під декомунізацію. Цвєтаєв був командуючим 5-ї ударної армії на третьому та четвертому Південному напрямку українського фронту та визволяв наш край від загарбників. Ініціатива змінити назву цієї вулиці на честь Гуляєва була від жительки Сичавки, проте як озвучила староста села Валентина Попоніна, вона поспілкувалася з мешканцями цієї вулиці, які в більшості висловились, що не бачать необхідності в зміні назви вулиці. На комісії вирішили залишити назву вулиці Цвєтаєва незмінною.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
А то что люди собрали подписи против переименования улицы в своем посёлке это не учитывается? А зачем тогда надо было делать вид что интересуетесь мнением жителей, все эти электронные консультации, подписи…а смысл? Если в итоге все решили сами в исполкоме
Сколько будет это стоить и надо ли сейчас тратить на это деньги?
Люди без зарплаты и работы остались, а тут бабки просто выбрасывают…
Улица названа так потому что заселялась в октябре,а не вчесть революции,это исторически известно
Стадо ослов сидит и занимается самыми актуальными проблемами.
В этом вся наша страна!