Управління архітектури та містобудування Южненської міськради готується оголосити новий конкурс щодо визначення оператора з надання послуг зі збирання та перевезення побутових відходів з території сіл Сичавка та Кошари. Причина для проведення повторного конкурсу полягає в тому, що для участі в першому не надійшло жодної заявки, ні одна з фірм не виявила бажання надавати такі послуги в зазначених населених пунктах нашої громади. 11 серпня конкурсна комісія оголосила, що, так як претендентів для участі в конкурсі не було, він не відбувся. Комісія прийняла рішення протягом десяти днів організувати проведення повторного конкурсу. В четвер, 17 серпня, дане питання буде винесене на розгляд виконкому.
Раніше ми повідомляли, що приватна одеська фірма «Частюля» (виграла конкурс в 2021 році) відмовилась цьогоріч продовжувати надавати послуги з вивезення твердих побутових відходів на території Сичавки та Кошар. Організація аргументувала це тим, що більшість жителів цих населених пунктів не хоче підписувати договір з нею та платити за послугу. Про це в липні цього року Yuzhny.info повідомив заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий. За його словами, через таку ситуацію Южненська міськрада була вимушена оголосити новий конкурс, але так як він не відбувся, в цьому місяці його будуть проводити повторно. В разі, якщо вдруге від претендентів не надійде жодної заявки на участь, міськрада матиме право самостійно визначити компанію, яка займатиметься вивезенням сміття з цих сіл. Можливо, це буде комунальне підприємство «Южтранс», яке надає відповідні послуги в нашому місті.
Нагадаємо, проблема засміченості в Сичавці та Кошарах триває роками. 23 березня цього року під час зустрічі жителів цих сіл з міською владою, люди поскаржилися, що на території населених пунктів замало альтфатерів та є декілька сміттєзвалищ. Тоді Дмитро Прохоров, директор КП «Южненське узбережжя», яке займається прибиранням громадських територій сіл, пояснив, що в Сичавському старостинському окрузі вивозом побутових відходів займається приватна компанія «Частюля» і ті жителі, які підписали договір з фірмою, мають баки для збору ТПВ, а ті селяни, які цього не зробили – зносять своє сміття в балки та утворюють на місцевості стихійні сміттєзвалища. За його словами, проблема вирішиться тільки тоді, коли кожен житель села візьме на себе відповідальність за своє сміття і почне сплачувати за послугу його вивезення, як це роблять в інших населених пунктах, зокрема в Южному та Нових Білярах.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей