Економічний прогноз на 2024 рік: виконком затвердив програму розвитку Южненської ОТГ

Городская хроника

Члени виконкому на засіданні 12 грудня затвердили Програму економічного і соціального розвитку Южненської громади на наступний рік. З цього питання доповіла начальниця управління економіки Наталя Гнєушева. Перш, ніж озвучити прогноз на 2024 рік, вона озвучила, як повномасштабна війна вплинула на соціально-економічну ситуацію в громаді в поточному році та назвала ключові проблеми, які виникли:

  • зменшення загального обсягу переробки вантажів в морському порту Південний за 10 місяців 2023 року у порівнянні з аналогічним періодом 2022року в 2,3 рази;
  • припинення надання послуг ОПЗ з приймання, зберігання, перевантаження транзитного аміаку по аміакопроводу та втрата можливості здійснювати основну виробничу діяльність;
  • скорочення кількості працюючих на містоутворюючих підприємствах промисловості та транспорту (35% працівників ДП «МТП «Південний» на початок листопада 2023 року не працює, 27% працює на часткову оплату праці; 20% працівників ОПЗ не працює, що на 7,5 відсоткових пункти більше, ніж на початок року, 27% працює на часткову оплату праці);
  • зниження рівня середньомісячної заробітної плати по громаді за 10 місяців 2023 року у порівнянні з показником 2022 року на 14%;
  • зростання рівня роздрібних цін на основні споживчі товари на підприємствах торгівлі (хліб на 39,5%, м’ясо в середньому на 28%, молоко на 8%, масло вершкове на 18%, крупу вівсяну на 91%, протизапальні та антибактеріальні лікарські засоби вітчизняного виробництва в середньому на 10%, бензин на 13%);
  • зниження коефіцієнту народжуваності за 10 місяців 2023 року у порівнянні з аналогічним періодом 2022року на 18%  (кількість народжених в міській лікарні 156 дітей, з них 86 хлопчиків та 70 дівчаток);
  • зростання кількості ВПО, прибулих з 24 лютого 2022 року до Южненської ОТГ, у 2023 році на 821 особу (станом на 8 листопада 2023 року складає 4345 особи, у т.ч. працездатних осіб – 2089, дітей – 1285, пенсіонерів – 778, осіб з інвалідністю – 202). Основна питома вага припадає на осіб з Миколаївської (47,2%), Херсонської (26,5%), Донецької областей (11,7%).

Основні показники економічного і соціального розвитку на 2024 рік

Вони сформовані виходячи з аналізу статистичних та інших показників розвитку громади за попередні роки та з урахуванням прогнозних показників підприємств.

Наталя Гнєушева: «За показниками соціально-економічного розвитку громади, запланованими на 2024 рік, які сформовані в умовах воєнного стану, з урахуванням тенденцій економічного розвитку підприємств, слід зазначити зростання показників виробництва харчової промисловості на 14%, обсягу переробки вантажів в морському порту Південний на 72%,  зростання рівня середньомісячної заробітної плати (у середньому на 4%, яка складе 15 283 гривень). Рівень зарплати по основних галузях економічної діяльності в наступному році зросте: у промисловості до 2,5%, у транспорті до 6%.  Мінімальна зарплата з 1 січня 2024 року зросте на 6% та складе 7 100 гривень».

У житловому будівництві на 2024 рік планується ввести в експлуатацію 97,8 тисяч квадратних метрів загальної площі житла. У зв’язку з воєнним станом у країні терміни введення в експлуатацію деяких об’єктів, які були заплановані на 2023 рік, перенесені на наступний.

Пріоритетними завданнями 2024 року залишаються:

  • безпека й оборона;
  • розвиток інфраструктури та житлово-комунального господарства;
  • транспорт;
  • соціальна інфраструктура.
  • внаслідок повномаштабної війни особлива увага місцевої влади зорієнтована на фінансування заходів з територіальної оборони, громадської безпеки і порядку (видатки  бюджету у 2024 році на ці заходи передбачають 27,5 млн гривень).

Пріоритетними напрямками розвитку інфраструктури залишаються  діяльність з будівництва, капітального ремонту та реконструкції об’єктів соціально-побутового та громадського призначення. Найбільша питома вага фінансових ресурсів припадає на сфери: ЖКГ; соціальний захист та соціальна підтримка; охорона здоров’я; освіта; культура та мистецтво; спорт; на заходи з тероборони та посилення громадської безпеки.

Обсяг реалізованої промислової продукції.

Прогнозується на суму 15,4 млрд гривень. Рівень зростання по відношенню до 2023 року прогнозується на 49%.

  • ТОВ «Дельта Вілмар Україна» за прогнозними показниками на 2024 рік планує  зростання показників переробки та виробництва продукції на 14% і прогнозує переробити та виробити продукції на 680,6 тисяч тонн. Реалізація заходів розвитку підприємства на 2024 рік та подальші 2025-2026 роки прогнозуються в обсязі 17,0 млн гривень;
  • АТ «Одеський припортовий завод». В умовах воєнного стану показники виробництва продукції не прогнозує. Основними напрямками розвитку підприємства на 2024 та подальші роки є реалізація заходів щодо забезпечення роботи підприємства, відновлення виробничих процесів щодо випуску продукції в умовах воєнного стану, збереження та розвиток потенціалу кадрового забезпечення підприємства.

Вантажообіг

Вантажообіг по акваторії порту Південний прогнозується в обсязі 9,4 млн тонн. Рівень зростання прогнозується на 72,5%. Вантажопереробка державного підприємства «Морський торговельний порт «Південний» на наступний рік прогнозується в обсязі 1,5 млн тонн. Рівень зростання прогнозується на 6,9% у порівнянні з очікуваним показником 2023-го. Реалізація заходів розвитку порту Південний на 2024 рік прогнозуються на 37 млн, на 2025-2026 роки – 76 млн гривень.

Транспортне сполучення

Одним із завдань Стратегії сталого розвитку Южненської громади на період до 2030 року є створення системи транспортного сполучення між населеними пунктами ОТГ. Тому, управлінням економіки була розроблена місцева Програма «Соціальний автобус», основними критеріями якої є:

  • організація роботи автобусів, створення чотирьох маршрутів;
  • забезпечення доступності послуг з перевезення пасажирів та безкоштовний проїзд населення громади.

Чисельність

Чисельність населення Южненської громади становить 35 276 людей, з ВПО – 39 621. Кількість прибулих внутрішньо переміщених осіб до нашої громади з 24 лютого 2022 року (станом на листопад 2023 року) складає 4 345 осіб. Кількість вимушених переселенців цьогоріч зросла на 821 особу.

Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей

Интересные публикации по этой теме:

3 thoughts on “Економічний прогноз на 2024 рік: виконком затвердив програму розвитку Южненської ОТГ

  1. Працівники ОПЗ пів року без зарплати. Знову лапшу на вуха вішаєте. Кажіть як є. Чи ми чогось не знаємо

  2. Як повномасштабна війна вплинула на соціально економічну ситуацію??? Як-як?… Красти стали безсовісно і так, як би жили в останнє. Їду вчора з города, дивлюсь стоять, труть біля завода Едік Амірханян і Горівенко. Здавалось-би про що? А про то, що проспект треба приймати в експлуатацію, а кому приймати? Горівенку) Ще не засохла тама з проспектом, де армяни на отриманий аванс за роботу (руйнацію) купили (вкрали) пекарню побудовану людьми добрими для містян. Та незаконно побудували кафе 88. (69 Новацький-армяни), А на даний час пропихується тема з 90 000000 гр. На ремонт польової дороги в Любопіль. Цікаво куди армяни на цей раз інвестують? Може не дарма фонд Серце южного так піариться? Хочуть моноброні до влади. Прокурорскі хочуть, прмяниихочуть, Кутателадзе хоче. Пі…ц якийсь.

  3. Почему нигде ни слова нет о бюджете???О неиспользованной образовательной субвенции?

Залишити відповідь

Не пишите глупости, пожалуйста.