Фонд державного майна України розглядає можливість розширення напрямків діяльності Одеського припортового заводу, оскільки наразі підприємство працює не за своїм основним профілем. Про це в інтерв’ю Liga.net заявив голова ФДМУ Віталій Коваль. При цьому він назвав ОПЗ «одним з найбільш правильно сконструйованих підприємств» з погляду інженерної думки, яке, попри те, що йому вже 45 років, усе одно є дуже сучасним.
“ОПЗ постійно є в орбіті управління Фонду, а остання нарада була з представниками заводу минулого понеділка. Сьогодні підприємство працює за непрофільними напрямками: виробляє кисень та азот. Крім цього, займається перевалкою зернових. Але ця діяльність приносить лише дохід для фінансування основних витрат товариства, щоб утримувати колектив та виплачувати частину зарплати”, – зазначив Віталій Коваль.
За його словами, наразі Фонд держмайна України розглядає можливість розширення діяльності підприємства.
“ОПЗ – це можливість вантажити багатотонні судна. Він фактично виконує роль глибоководних портів. Ми не виключаємо можливості його запуску за основним профілем. Але для того, щоб це зробити, нам потрібна безпекова складова. Щоб, наприклад, у виробництво аміаку не прилітали ракети”, – додав очільник Фонду.
За його словами, на сьогодні аукціони з продажу ОПЗ, ОГХК та Центренерго ще не оголошено. Але, попри воєнний стан в країні, до цих об’єктів приватизації є інтерес з боку потенційних інвесторів, як українських, так і закордонних. Зокрема, вже висловили свою зацікавленість в участі в приватизації ОГХК компанії з-за кордону, а ОПЗ, на його думку, завжди цікавитиме промислових інвесторів через можливість завантаження аміаку на кораблі одразу на місці виробництва. Проте в потенційних інвесторів є певний острах через відсутність страхування воєнних ризиків – підкреслив Віталій Коваль.
“Хоча сьогодні є міф, що приватизація неможлива під час війни, ми вже давно це спростували. Підприємства продаються, і за гарними цінами. Ринок сам регулює вартість справді перспективних об’єктів. Тому маємо приклади аукціонів, коли стартова ціна лота, яка дорівнює його балансовій вартості, виростала в десятки разів”, – Віталій Коваль.
Фото заводу: Сергій Антипов.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
пусть лучше расскажет, каким образом один из директоров завода по фамилии Репневский (сын Репневского) получил зарплату размером более миллиона гривен, в то время как работяги сидели полгода без выплат
А хто вимагає це?
скажіть будьласочка де є Віталій Розмериця бо люди кажуть шо цей герой списався з армії та вільно гуляє містом
Так, Розмерица разъезжает на новеньком авто по Южному. Кто встретит – передавайте привет)
Двум героям патриотам Розмерице и Назаренко никакие болезни не мешали получать деньги армии и посылать на фронт бывших коллег, а когда пришло время покинуть теплый кабинет, он оказался очень больным. В то время когда гребут всех больных без разбора. И что интересно страшная болезнь не мешает снова работать на заводе. Другой бы человек от стыда покинул бы город, но нет.