В Україні призов до війська проходить у чотири основні етапи, під час яких до ЗСУ можуть потрапити різні категорії громадян. Адвокат Ростислав Кравець розповів “Телеграфу”, чи варто очікувати якихось змін щодо мобілізації. Також він сказав, кого призвуть до війська з початку 2023 року.
“Щодо мобілізації та призову – якихось кардинальних змін з нового року очікувати не варто. Нагадаю, що у листопаді мобілізація та воєнний стан були продовжені на три місяці – до 19 лютого 2023-го. Автоматично продовжено й обмеження на виїзд чоловіків призовного віку (від 18 до 60 років), крім тих категорій, які мають на це право. Відповідно, будь-які зміни можуть відбутися або з 19 лютого, або – залежно від ситуації на фронті”, – пояснив він.
За його словами, насамперед повинні призиватися особи, які мають бойовий досвід, досвід відповідної служби, хто проходив певне навчання.
Раніше адвокат Іван Ліберман розповів, що таке четверта хвиля мобілізації та хто до неї може потрапити. За його словами, у першу хвилю до ЗСУ потрапив оперативний резерв. Це колишні військовослужбовці віком до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії. Переважно це ветерани АТО чи бійці ООС.
До другої хвилі потрапили колишні військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом та не потрапили до першої черги. Під час третього етапу у військо потрапив мобілізаційний резерв. Це – офіцери запасу та військовозобов’язані, які закінчили військові кафедри університетів.
Четверта хвиля мобілізації — це так званий громадський резерв. Під час цього етапу призиваються усі громадяни України, які не мають обмежень за віком та станом здоров’я. За словами Лібермана, четверта хвиля мобілізації виникає з метою доукомплектування війська.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей