Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру двом колишнім депутатам Одеської обласної ради та ще чотирьом особам у заволодінні 32 суднами ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство». Про це повідомляє пресслужба органів.
«25 січня 2024 року за дорученням керівника САП прокурор повідомив про підозру двом колишнім депутатам Одеської облради, які організували злочинну схему, реалізація якої призвела до втрати 32 суден, що належали ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство», та завданню збитків на суму 82,654 млн гривень. Також за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру ще чотирьом учасникам злочинної схеми, а саме колишньому голові правління ПрАТ «УДП» та трьом працівникам підконтрольних депутатам юридичних осіб», – інформує САП.
За інформацією видання «Слово і діло», йдеться про колишніх депутатів від забороненої партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Баранського і Віталія Саутенкова, а також ексголову правління УДП Дмитра Барінова.
У НАБУ повідомили, що, за даними слідства, у серпні 2017 року двоє депутатів Одеської облради організували схему заволодіння ліхтерами УДП, з яких планували побудувати більші за розміром та місткістю баржі для використання у власних комерційних цілях. Для реалізації схеми вони залучили трьох фізичних осіб та тодішнього керівника УДП, який уклав з підконтрольною депутатам компанією договори про передачу для фрахту 18 ліхтерів вартістю близько 44,3 млн гривень. Коли ж у директора ПрАТ сплив термін трудового контракту, організатори схеми ввели в оману нове керівництво та уклали додаткові угоди про передачу ще 14 ліхтерів на суму 38,35 млн гривень.
Надалі 32 ліхтери перегнали до Туреччини, де їх розібрали та побудували з них 12 барж більшої місткості. Після цього організатори злочину відбуксирували їх в Україну та оформили на підконтрольні компанії. В межах розслідування НАБУ і САП відшукали новозбудовані баржі та забезпечили їх передачу до Національного агентства з розшуку та менеджменту активами.
Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Джерело: “Слово і діло”.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей