В Україні під час мобілізації чоловіки призовного віку можуть влаштуватися на роботу і навчання за умови наявності військово-облікових документів. Окрім того, є й інші послуги, якими чоловіки не можуть скористатися без попереднього візиту та узгодження в ТЦК. Про це розповів керівник практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Іван Колганов, повідомляє “РБК-Україна”.
Які послуги не отримають військовозобов’язані без візиту до ТЦК
Колганов розповів, що чоловікам призовного віку стає дедалі складніше реалізовувати свої права без згоди ТЦК. Так, військовозобов’язаний без військово-облікового документа не може влаштуватися на роботу та вступити на навчання.
Для трьох категорій чоловіків призовного віку існують такі види військово-облікових документів:
- для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
- для військовозобов’язаних – військовий квиток, тимчасове посвідчення;
- для резервістів – військовий квиток.
“Треба звернути увагу, що приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа“, – пояснив юрист.
Перевіряти всі документи про військовий облік під час приймання чоловіка на роботу зобов’язані і приватні, і державні установи та організації. В іншому разі роботодавцю загрожує штраф.
“У постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 “Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів” передбачено, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, навчальні заклади й установи охорони здоров’я повинні повідомляти правила військового обліку громадян під особистий підпис у разі прийому на роботу або на навчання”, – розповів Колганов.
Тож протягом тижня після приймання на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання згадані установи повинні повідомити до ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Військовий квиток також необхідний у центрі зайнятості, адже без нього військовозобов’язаний не зможе набути статусу безробітного.
Чи вимагають у лікарнях військово-облікові документи
У чинному законодавстві не передбачено жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я. Однак, зауважив адвокат, на практиці все виявляється не так просто.
“Під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Але це не означає, що коли людина потребує термінової допомоги, лікарі цікавитимуться, чи вона стоїть на обліку у військкоматі. Вони зобов’язані насамперед надати необхідну медичну допомогу”, – пояснив Колганов.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
“щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа”
В каком именно документе это сказано?
А кто это такие ТЦК ? Частная компания?
У співробітників ТЦК немає права перевіряти документи громадян і силою затримувати їх для мобілізації, — омбудсмен Лубінець
У цій країні феодал встановлює, що можна робити рабу, а що не можна. І якщо феодалу треба щоб раб помер або зник безвісти за гроші вкрадені феодалом то так воно і буде.