Громадський діяч та український телеведучий Олександр Педан 9 серпня вдруге завітав в наше місто, аби зустрітися з южненськими школярами (перший раз був в кінці лютого 2023 року в Ліцеї №2). Цього разу для проведення вже відомих по всій Україні «Нелекцій» з мінної безпеки, психічного і фізичного здоров’я та важливості навчатися в умовах війни, було обрано нову локацію – це реконструйоване цьогоріч під укриття підвальне приміщення в Ліцеї №1. Вартість ремонтних робіт складає близько 12 млн гривень, кошти були виділені з місцевого бюджету задля забезпечення учасників освітнього процесу першої школи належним укриттям.
Сховище розраховане приблизно на 600 осіб, сьогодні на зустріч з Педаном прийшло орієнтовно 200: учні, їхні вчителі та батьки. Перед початком заходу в укритті відбувалась реєстрація учасників, після чого організатори роздали учням бейджики з назвою їхньої команди, а капітанам команд – причепки з кнопками (їх було чотири з позначками: A, B, C, D). Вони потрібні були дітям для того, аби під час проходження онлайн-тесту натискати обраний їхньою командою варіант відповіді на запитання від Олександра Педана.
Перше, з чого почав свою «Нелецію» шоумен Олександр Педан – зі знайомства. Дітлахи зустрічали блогера оплесками. Той одразу пообіцяв дітям, що його «Нелеція» буде корисною, інтерактивною та цікавою. В заході взяли участь команди з чотирьох шкіл Южного. Діти долучилися до онлайн-тестування (питання були зображені на електронному табло) на тему мінної безпеки (які бувають вибухові пристрої; як треба себе поводити, якщо побачили підозрілий предмет чи міну), психічного здоров’я (які ознаки депресії; що треба робити, якщо відчуваєш бодай одну з таких ознак на собі чи помітив на своїх друзях).
Діти проявили зацікавленість в процесі, про що свідчила їхня активність. Чимало школярів хотіли поділитися з блогером своїми знаннями щодо різновидів мін та їх призначення та кликали Олександра Педана з мікрофоном до себе ближче. Одне з питань онлайн-тесту полягало в тому, аби обрати з запропонованих варіантів правильну назву одного з видів розміщення мін, більшість обрала вірну відповідь – «розтяжка», а один з учнів захотів розповісти, в чому її відмінність від інших систем вибухових присторіїв. «Нелекція» Педана супроводжувалась українськими піснями, діти охоче реагували на пропозицію телеведучого заспівати разом «Червону руту» та «Я піду в далекі гори». Захід тривав близько двох годин, після чого школярі мали змогу взяти автограф та зробити спільне фото з шоуменом.
Як зазначив Олександр Педан, ще навесні минулого року йому з командою прийшла ідея освітнього туру, під час якого він зміг би спілкуватись з дітьми на необхідні в наш час теми: мінну безпеку, безпеку в школі, важливість освіти, розвитку, спорту та турботи про себе в період війни. Цю ініціативу підтримав Дитячий фонд ООН UNICEF. Проект називається «Спільно до навчання», адже окрім корисних розмов на «Нелекціях», діти мають можливість пройти інтерактивний квест, де закріплюють всі отримані знання.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей