В міськраді 17 квітня відбулась стратегічна сесія щодо розроблення комплексного плану просторового розвитку території Южненської громади під головуванням начальника управління архітектури та містобудування Сергія Оришаки. Участь в засідання взяли представники Коблівської та Визирської ОТГ, з боку нашої громади – активісти, архітектори, депутати, представники профільних управлінь міськради. Близько двох годин присутні обговорювали майбутню долю населених пунктів нашої громади, її межі, перспективи розвитку території населених пунктів, які входять до складу Южненської ОТГ.
На порядок денний було винесено п’ять питань:
- Загальне бачення розвитку громади;
- Визначення перспектив щодо розвитку населених пунктів, визначення основних принципів розвитку системи розселення;
- Основні напрямки пріоритетного розвитку за функціональним призначенням;
- Визначення основних потреб щодо розвитку об’єктів громадського призначення; пропозиції стосовно розвитку рекреаційних територій/об’єктів; інвестиційні пропозиції розвитку господарського комплексу;
- Визначення основних напрямків розвитку транспортної та інженерної інфраструктури.
Як повідомив в інтерв’ю Yuzhny.info Сергій Оришака, туристичним центром нашої громади вбачають село Сичавка, щодо Кошар – планується будівництво соціальних об’єктів інфраструктури, аби село стало повноцінним і могло задовольнити необхідним послугами людей, які там проживають. При обговоренні селища Нові Біляри постало питання щодо ймовірного відселення його жителів. Серед варіантів, куди саме можна було б відселити новобілярців – МІЗ (мікрорайон індивідуальної забудови). До того ж, МІЗ планується внести в межі села Сичавка. Відселення жителів Нових Біляр може стали можливим, якщо буде інвестор, який захоче будувати в цьому населеному пункті промислове підприємство, в такому випадку людям буде запропоновано відселення на інші території, але остаточне рішення, де саме обрати собі нове житло – буде за новобілярцями – зазначив Сергій Оришака.
«В процесі розробки даної документації ми повинні враховувати державні нормативи. Згідно з ними, якщо в Южному є потужний промислово-транспортний вузол, то місто як курорт розвиватись не може. Максимум, на що може розраховувати Южне – на рекреацію. А от село Сичавка віддалене від промисловості, в межах села немає відповідних об’єктів інфраструктури і викидів в атмосферу, тому саме цей населений пункт ми ініціюємо розвивати як курортний туристичний центр і додати до села необхідні території, щоб Сичавка мала змогу розвиватися саме в цьому напрямку. Щодо Нових Біляр, згідно з генпланом 2017 року, передбачено відселення людей з цього селища. Ми це дублюємо і в наших документах, можливо, передбачимо терміни відселення і санітарно-захисні зони. Якщо говорити про Кошари, будемо включати всі дачні масиви в межі села, вже запустився процес, коли мешканці оформлюють там свої будинки як житлові. Необхідно передбачити для людей соціальну та громадську інфраструктуру, щоб це було повноцінне село з усіма необхідними можливостями та послугами», – зазначив Сергій Оришака.
Він також підсумував, що мета засідання – ознайомити жителів громади з можливими перспективами розвитку нашої громади. Далі, згідно з процедурою, спеціалісти управління архітектури підготують відповідний протокол, який оприлюднять в соцмережах. Жителі Южненської ОТГ матимуть змогу протягом десяти днів вносити свої пропозиції чи зауваження.
«Після цього ми маємо знову зібратись, розглянути всі пропозиції, які надійдуть від жителів громади, і вже затвердимо остаточне завдання для розвитку нашої ОТГ. Зараз ми на етапі формування цього завдання (це такий документ) для подальшої розробки комплексного плану, який буде включати в себе генеральні плани населених пунктів Южненської ОТГ. Це буде безстроковий план розвитку нашої громади. Нам до 2025 року необхідно розробити і затвердити всю цю документацію, змінити межі населених пунктів та внести в бази всіх кадастрів. Якщо ми цього не зробимо до 2025 року, то не зможемо планувати розвиток окремих територій громади. Є чітко визначена процедура, згідно з якою ми зараз працюємо. Документація буде погоджена з суміжними сусідніми громадами, якщо будуть виникати непорозуміння щодо меж населених пунктів, всі спори будуть вирішуватись в судовому порядку», – повідомив Сергій Оришака.
Нагадаємо, 29 березня відбулось перше засідання робочої групи з забезпечення проведення та опрацювання результатів громадського обговорення щодо формування завдання на розроблення комплексного плану. В складі робочої групи представники населених пунктів громади, депутатського корпусу, виконкому, громадських організацій, архітектори, профільні фахівці. Просторовий план визначає організацію планування території, напрями єдиної системи транспортної інфраструктури, благоустрою, цивільного захисту, охорони земель, формування екомережі, а також збереження культурної спадщини. Комплексний план просторового розвитку території громади розробляється з метою забезпечення сталого розвитку ОТГ. Він включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території громади на основі аналізу ресурсів, які є в ОТГ. Комплексний план забезпечує узгоджене прийняття рішень щодо цілісного просторового розвитку всіх населених пунктів громади, як єдиної системи.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
Падаждиди, нам несколько лет мер и его прихлебатели ссали в уши, что Южный станет туристической Меккой. А теперь оказывается транспортные узлы мешают, а их раньше не было или просто отрабатывали установленный нарратив.
Странно, что у них внутри? В головах? Такой бред нести. Расскажите , что с разрытыми дорогами. С прошлого года перенесли деньги на этот год. Как обстоят дела. Чего Олимп не развивает город и наполняет бюджет. Зачем его , со временем , продать хотят? Поначалу в аренду сдать , а потом продать. Уже история знает что произойдет. Что с разрытыми дорогами?. С прошлого года деньги перенесли и в этом крвартале мэр сказал бюджет отработал неплохо. Ни хрена не пишут.Одну брехню несут .Завтра, послезавтра, в четверг, в следующем году, через пять лет , в перспективе, в майбутньому, подивимось, якщо……и т.д.
А где это в Южном предприятия с вредными выбросами!? Случайно не ородская мерия? Вы чё курите???
Южный построен для рабочих порта и заводчан ,плюс маслозавод ,пекарни ,источающие зловоние , мойки и заправки ,никакие санитарные нормы не выдержаны ,все в грязи ,на базаре, возле центрального магазина рыбники выливают помои прямо под дом базарники садят детей для испражнений , все видят ,все знают
Где это в Южном маслозавод? Живу рядом с пекарней, что-то не слышал смрада. А вот проходя мимо мэрии стоит смрад от курильщиков и курильщик за углом
Дельтавілмор – Юридично знаходитися на території міста Южне
Дедушка на 4м с конца фото…
Как мы тебя понимаем.
Давайте спочатку вигонимо російських окупантів з усієї України Сьогодні треба допомагати українській армії А потім будемо планувати …а не тратити бумагу і гроші . Придумаємо нову назву українському місту Южне замість суржицької…..Вигонимо російську окупаційну мову із міста і із УКРАЇНИ