В Южному 17 серпня відбулися переговори з представниками столичної фірми, яка має намір відкрити в нашій громаді станцію гемодіалізу. Спочатку планувалось зробити таке відділення в приміщенні міської лікарні, проте категорія медичного закладу не підходить для цього. Про це в ефірі южненського ТБ повідомила секретарка міської ради Оксана Воротнікова.
«До нас звернулась київська фірма, яка запропонувала встановити на території нашої ОТГ шість-вісім пристроїв для гемодіалізу (ред. – для очищення крові, які використовуються, якщо нирки пацієнта не здатні впоратися з навантаженням. Прилад очищає кров від токсинів, нормалізує водний і електролітний баланс організму). Ми дійшли висновку, що на базі южненської лікарні зробити відділення гемодіалізу ми не можемо, тому що є безліч проблем, які не вдається подолати, зокрема, той факт, що лікарня у нас другого рівня, це згідно протоколам МОЗ не дозволяє на її базі встановлювати такі прилади. Це дозволяється робити тільки на базі лікарень третього рівня», – пояснила Оксана Воротнікова.
У зв’язку з цим в громаді розглядають варіант відкриття станції гемодіалізу в одній із будівель амбулаторії в Сичавці, там є придатні для цього приміщення, в яких планується провести за кошти київської фірми ремонтні роботи.
На сьогоднішній день в Южненській ОТГ процедури гемодіалізу потребують дев’ять жителів громади. Про це розповіла Олена Баранецька, заступниця міського голови-начальниця управління освіти Южненської міськради.
«Ми зацікавлені, аби така станція була в Южненській ОТГ, але наразі чекаємо пропозиції від фірми, чи готова вона взятися за цей проект і на яких умовах. Думаю, що шляхом перемовин ми досягнемо спільного результату. Першочергово ми орієнтуємося на жителів нашої громади, але якщо потужності будуть дозволяти і буде час на інших пацієнтів, то звичайно ми будемо тільки раді, якщо вдасться допомагати жителям сусідніх громад (Коблівської та Визирської), тим більше, що у нас є підписаний меморандум про співпрацю з ними», – озвучила Олена Баранецька.
Гемодіаліз – це лікування, при якому кров фільтрується поза тілом за допомогою діалізного апарату. Під час гемодіалізу кров відбирається з судини і пропускається через синтетичний фільтр, який називається діалізатором. У цьому діалізаторі кров очищується перед поверненням у тіло, тому цей діалізатор є так звана “штучна нирка”. Альтернативою діалізного лікування на базі клініки, є лікування у звичному середовищі вдома. Різні типи домашнього діалізу дозволяють пацієнтам адаптувати лікування до свого розпорядку дня.
Фото: ілюстративне.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей