З початку повномасштабної війни кільцевий міський автобус, який здійснював рейси по місту через МІЗ призупинив свою роботу і був тимчасово переданий на потреби військових, зараз він використовується як шкільний. В управлінні економіки повідомили, що з 2019 року пасажиропотік цього маршруту знизився на майже 70 відсотків, він став менш затребуваним серед южненців, до того ж курортний сезон на паузі і підвіз людей на пляж не здійснюватиметься, то ж кількість пасажирів прогнозується ще меншою. У зв’язку з цим на період дії воєнного стану договір з КП «Южтранс», яке надавало послуги з перевезення на автобусі, буде призупинений.
Однак, як пояснила під час засідання виконкому 12 липня начальниця управління економіки Наталя Гнєушева, наразі розглядається питання запустити в місті «соціальний» автобус (загального користування на безкоштовній основі), але з меншою кількістю рейсів та новим маршрутом (через Сичавку). Планується передбачити один або декілька рейсів (за потреби). Міська влада має намір відшкодовувати вартість таких рейсів за рахунок місцевого бюджету, але в разі наявного фінансового ресурсу.
«Коли ми в свій час запустили кільцевий автобус, його головна мета була – доставка школярів в Южне. На сьогодні це питання вирішене завдяки наявності шкільного автобусу, який охоплює учнів всієї громади. Раніше по нашому міському автобусу прораховувався тариф і було відшкодування з бюджету, проїзд був безкоштовний, тільки на літній період він був платний (8 гривень). Тоді витрати були економічно обґрунтовані, на сьогоднішній день пасажиропотік знизився, далась в знаки пандемія, потім воєнний стан і закриття пляжу, а саме туди в весняно-літній період їздила значна кількість южненців і гостей міста. КП «Южтранс» прорахувало новий тариф, який складає майже 30 гривень.
Ми розуміємо, що за такі кошти мало хто буде користуватися послугами автобуса. «Южтранс», якщо запустить зараз транспорт по такій вартості проїзду, зазнає збитковості. Тому ми зараз призупиняємо дію такого маршруту на період дії воєнного стану, згідно з чинним законодавством. Але водночас хочемо передбачити так званий «соціальний» автобус. Є такі приклади в країні, їх небагато, коли місцева влада бере на себе оплату всього маршруту. Зараз будемо прораховувати вартість одного рейсу. Якщо міський бюджет буде спроможний сплачувати цю суму, тоді автобус буде функціонувати. Міський голова наполягає, аби такий рейс в нашій громаді все-таки був, тому ми будемо готувати на розгляд два варіанти: такий, який був раніше – кільцевий через МІЗ, другий – з заїздом в Сичавку. Звісно, що як було раніше, 8-9 рейсів в день скоріш за все не буде, але як мінімум один ми плануємо запровадити», – розповіла Наталя Гнєушева.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей