В неділю, 24 березня, в нашому місті вчетверте відбувся пікет в підтримку встановлення справедливих граничних термінів служби без Ставки та добровільної демобілізації після 18 місяців служби. По Україні така акція пройшла в дев’ятий раз і охопила такі міста: Львів, Одеса, Кам’янське, Чернівці, Вінниця, Новодністровськ, Хмельницький, Дніпро, Миколаїв, Харків, Київ, Полтава, Рівне, Кропивницький, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Кривий Ріг, Суми, Луцьк.
Дружини та матері южненських військовослужбовців, які з початку повномасштабного вторгнення боронять Україну в лавах ЗСУ, пройшлися мирною ходою центром міста. Учасниць було семеро. В руках тримали плакати, на яки[ було написано: «36 місяців за рішенням Ставки – це вирок, вимагаємо встановлення чіткого терміну служби», «Вимагаємо встановлення граничних термінів служби без Ставки», «36 місяців – це не про справедливість». Жінки виступають за те, щоб термін військової служби був 18 місяців замість 36, як це передбачає законопроєкт про посилення мобілізації. Як розповіла Yuzhny.info координаторка пікету Валентина Лебедь, цього разу активістки підготували звернення до представників державної влади та підписалися під ним. Крім того, минулого разу вони надіслали листа і на ім’я Южненського міського голови Володимира Новацького.
Валентина Лебедь: «Ми підготували звернення, прописуємо тут, аби в тилу рахувався день за день, в районі виконання бойових завдань один день за два, на лінії зіткнення один день за три дні, перебування на лікуванні та реабілітації – один день за три дні, відпустку теж рахувати день за день. Минулого разу, як й інші жінки по Україні, ми звернулися до нашого міського голови з приводу правок до законопроєкту про мобілізацію, який зараз перебуває на розгляді профільного комітету. Ми зібрали під зверненням до Володимира Новацького більше 130 підписів. Нам місцевий депутат пояснив, що кожен очільник громади має право написати від себе особисто листа на ім’я президента Володимира Зеленського щодо правок, ми хотіли, аби наш міський голов зробив це і тим самим допоміг нам. Я думала, що до таких пікетів в Южному приєднається більше жінок, але деякі з них бояться. Я розмовляла з мамою одного військовослужбовця, вона сказала, що остерігається брати участь в таких акціях, буцімто, це може негативно вплинути на її сина. Але в нас мирна хода, ми владу не критикуємо, а лише закликаємо встановити справедливі терміни служби для наших чоловіків, які виснажені, яким потрібен відпочинок. Влада затягує розгляд законопроєкту про мобілізацію, зараз на розгляді близько чотирьох тисяч правок, все це час… Спочатку нардепи обіцяли завершити їх розгляд в лютому, тоді було дві тисячі правок, потім кількість збільшилась, тепер обіцяють, що в квітні».
Законопроєкт про мобілізацію, який зараз перебуває на розгляді комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, найімовірніше, потрапить на розгляд ВР на початку квітня і може бути остаточно ухвалений через місяць. Про це заявив член комітету Олександр Федієнко, передає «Інтерфакс-Україна».
«Ми зупинилися десь на 2100-х правках. Тобто мої прогнози поки що підтверджуються, що на початку квітня проєкт потрапить уже на розгляд до парламенту. Далі там, звичайно, будуть якісь політичні дебати, і якщо буде повне проходження законопроєкту, то там буде, як я думаю, 500-600 правок, не менше. Я думаю, що десь середина квітня, десь кінець, він вийде вже на фінальну стадію і буде проголосований», – заявив Федієнко в ефірі телемарафону в суботу, 23 березня.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
спросите у депутата розмерицы как он демобилизовался из армии может и у вас так получится
🙂
Спросите как Ферябову удалось занять теплое место, получить квартиру и не защищать свою малую родину, а нарезать круги вокруг исполкома, не успевая с перекура на перекур!