В четвер, 6 липня, в Южненській міськраді відбулось перше засідання робочої групи з питань перейменування міста Южного під головуванням очільника громади Володимира Новацького. Серед присутніх були представники підприємств, депутатського корпусу, громадських організацій, управлінь міськради, комунальних закладів, освітяни.
Міський голова повідомив, що від місцевої влади не залежить, чи буде перейменування нашого міста чи ні, рішення вже прийнято і поки що у жителів є можливість самостійно визначитися з новою назвою міста, на обговорення цього питання є півроку. Володимир Новацький озвучив, що знає про те, що в соцмережах і на сторінках інтернет-видань вже декілька днів триває активне обговорювання серед містян. Новацький запропонував збирати інформацію, яку жителі висловлюють на рахунок перейменування на сайтах та в соцмережах, проте начальниця відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Вероніка Клімова вважає це недоцільним і озвучила, що южненці мають офіційно звертатися з листом на адресу міськради, в якому викладуть свої пропозиції.
Міський голова зауважив, що думки южненців в інтернеті теж треба враховувати, адже не кожен пересічний житель нашого міста захоче писати листа в міськраду.
«Я вважаю, що треба задіяти якомога більше людей до цього процесу. На скільки я знаю, більшість людей проти перейменування. Тому вкотре хочу акцентувати увагу, що практично від нас нічого з цього питання не залежить. Наше місто увійшло в перелік населених пунктів, які треба буде перейменувати. Якщо ми не визначимося з новою назвою, Кабмін зробить це за нас. Нам держава дає право самим зараз визначитись з назвою. Треба людям правильно пояснити і довести до них, що ми обов’язково маємо прийняти таке рішення. Є приклад про Іллічівськ, що там тільки не вигадували, що начебто назва міста на честь Святого Іллі, але в результаті місто перейменували на Чорноморськ, хоча люди теж не хотіли нову назву. Ще одне питання, яке люди будуть обговорювати, стосується фінансового навантаження в разі зміни назви нашого міста. Я хочу розвінчити цей міф, це не вплине на гаманець жителів», – озвучив Володимир Новацький.
Директорка міської студії телебачення «МИГ» Ольга Годовенко вважає, що збирати думки людей з приводу перейменування через інтернет-ресурси – необ’єктивно. Вона зауважила, що проаналізувала коментарі в місцевих групах і, на її думку, більше половини, хто писав коментарі про те, що назва має бути Южне – це боти (сторінки неіснуючих людей). Ольга Годовенко вважає, що треба задіяти до збору пропозицій южненців офіційні інформресурси громади. Зазначимо, що серед таких – сайт та сторінка міської ради у Facebook, канал Южненського телебачення.
«Щодо того, як ми будемо збирати думки людей. Те, що стосується інтернет-ресурсів – це не дуже, м’яко кажучи, об’єктивно. Міський голова озвучив, що на сьогодні більшість людей проти перейменування, але ця інформація була дійсною на момент довоєнного періоду. Після того, як РФ напала на Україну, думки жителів дуже різко змінилися. Ми (журналісти Южненського телебачення) ще в квітні проводили опитування на вулицях і нам не натрапила жодна людина, яка б сказала, що вона проти перейменування. На сьогоднішній день дискусія серед містян відбувається на тему того, як ми будемо називати наше місто. Були названі такі варіанти, як Анненталь, Аджалик, Тилігул, Південне… Вже в суспільстві дискусія давно вийшла на інший рівень. Стосовно тих обговорень, які були останнім часом, які я бачила в пабліках в інтернеті, я проаналізувала, більше половини, хто писав коментарі про те, що назва має бути Южне, ті, хто намагалися знецінити історичні назви, це були боти. Тому орієнтуватися на думку людей в інтернеті – це дуже небезпечно! Для того, щоб була об’єктивність, треба, щоб спеціалісти дали заключення, що це боти і ми ці думки не враховуємо, а от цих людей враховуємо. Потрібно провести широку консультацію, надати дуже багато інформації стосовно історії нашого краю, громадських організацій, які будуть виступати з ініціативами назв, треба задіювати для цього офіційні ресурси, а не брати до уваги ті коментарі…» – вважає Ольга Годовенко.
Заступниця начальниці управління економіки-начальниця відділу зовнішньоекономічної діяльності, інвестицій і туризму Южненської міськради Альона Камалова-Кутинець розповіла Yuzhny.info, що прочитала коментарі южненців і мала на меті сьогодні під час засідання озвучити ті варіанти назв, які містяни запропонували під час обговорення в соцмережах. За її словами, назви вона проаналізувала за декількома критеріями. Підготовлену інформацію міський голова доручив їй озвучити на наступному засіданні, так як вважає, що робити це на першій зустрічі – зарано.
«Ми теж користуємося соцмережами і бачимо, які назви вже обговорюються. Ми спробували їх проаналізувати за низкою однакових критерій, а саме: походження, милозвучність, написання назви англійською мовою, унікальність. Ми провели моніторинг тих назв, які южненці написали, деякі з них виявилися унікальними, деякі, наприклад, Південне, ні. Населених пунктів з такою назвою в Україні вже декілька. Є навіть Південна міська територіальна громада. Я орієнтуюся на бренд, туристичну привабливість нашого міста, тому хочу, аби назва була унікальна. В словах теж є сила, як назвемо місто, таким воно і буде, я за унікальність і амбітність нашого міста. Я не вхожу до складу робочої групи, але це питання для мене є дуже важливим, тому буду відвідувати кожне засідання. Щодо назви «Аджалик», лунає інформація, що з тюркської мови вона перекладається, як «гірка калюжа», я використовувала штучний інтелект, почитала тюркський словник і перекладається ця назва, як «острів/півострів». Є переклад з турецької, арабської», – озвучила Альона Камалова-Кутинець.
Членкиня робочої групи, філологиня Олеся Чайківська запропонувала, аби до процесу долучили школярів, вона вважає, що саме діти виявлять оригінальність.
«Якщо хочете креатив – спитайте дітей. Зараз твориться історія майбутнього, треба долучати учнів і дати їм можливість проявити свій креатив», – озвучила Олеся Чайківська.
Директорка музею міста Южного Тетяна Єрошенко-Афанасьєва повідомила, що до початку повномасштабної війни заклад готував презентацію. Колектив музею дослідив історію назв населених пунктів нашої ОТГ, але через воєнний стан довелося цей захід відтермінувати. Зараз Тетяна Василівна запропонувала все ж таки провести таку зустріч.
«У січні минулого року колектив музею отримав завдання дослідити топоніміку нашої громади, тобто історію назв населених пунктів ОТГ. Ми це зробили, підготували масштабне дійство, яке планували провести у великій залі міськради, з запрошенням активу нашої громади. Цей захід був призначений на 25 лютого. Весь матеріал є, можливо, треба все-таки його презентувати і це було б зараз актуально», – озвучила Тетяна Єрошенко-Афанасьєва.
Володимир Новацький закликав містян, громадські організації та підприємства подавати свої пропозиції до міськради з обґрунтуванням нової назви з 7 липня до 7 вересня. З завтрашнього дня офіційно починається прийом пропозицій. Крім того, розглядається варіант встановити намет в центрі міста і проводити опитування серед жителів. Після збору пропозицій їх будуть відпрацьовувати члени робочої групи для подальшого проведення консультацій з громадськістю (з 8 вересня до 7 жовтня). Новацький запропонував провести громадське обговорення в ПК «Дружба», куди зможуть прийти містяни і висловити свої думки, таку зустріч планується організувати вже після того, як будуть напрацювання. Засідання робочої групи будуть відбуватися по середах через кожні два тижні.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
Брешуть як дишуть. Добре знають думку мешканців. Але настане час, і після перейменування місту повернуть історичну назву. От тільки на той час ніяких годовенок та чайківських в місті, на жаль, не буде. Щоб плюнути їм в їх брехливі беньки.
Ви смієте плювати на Годовенко Ольгу чоловік якої загинів за Україну чи на Лесю Чайківську брат якої теж загинув за Україну?
Не плутай святе з грішним
А чого Анонім а не Оля, як завжди?
Ей главврач дурдома запретил чатиться под своим именем
Чому від нашої громади не залежить рішення, яку назву нам обирати???? Состав Кабміну зміниться , а назва залишиться…
Більшість за – Южне!!! Тоді треба так і залишати!
Є один приклад, про те як корабель назвати, так він і попливе! Було місто Артемівськ, а перейменували в Бахмут, корінь “Бах”! Усі зараз знають , що з ним трапилось…
Поки місто Южне – поки воно процвітає!
Не потрібно нічого змінювати!
Южне процвітає рашизмом.Так само було з іншими визволеними вашими братами містами . Список тих хто проти зміни назви має зберігатися для депортації ,а перед тим мають відшкодувати збитки Україні.
Южне – це Україна. ЇЇ засрато не лише назвою,а й мовою вбивць.
Так хочется посмотреть как всякие Годовенки и Чайкивськи будут как афганцы под крыльями самолетов на колесах улетать вслед за пиндосами, соросятами и пр. их покровителями по развалу страны.
а что если взять англиское название SOUTHERN тот же ЮЖНЫЙ. есть же Нью йорк на востоке страны. и власть вроде стремится склоняется к англискому языку. мое предложение в студию.
Це Україна,кому не подобається звиздує на свої болота.
Годовенко в паралельній реальності. Вибачте, але їх опитування на вулиці охопило скількох людей? 10? 20?
Олеся, одна дитинка з дуже хорошої сім’ї учасників майдану пропонує назву “Великі Викабелики”. Креативно!!! Підемо на зустріч дитинці?
Зважаючи на тон вашого коменту, то назва вірна)
Какие отвратительные рожи !!!
Всіх.смердячих ненависників України та українців в поїзд і на маріуполь.Взад.
А Маріуполь це вже не Україна? Оля, ти божевільна? В Моськву їх всіх, до Путєна
У чому винні окуповані міста сходу і навіщо відправляти туди зрадників?
Не там ворогів шукаєте.
Я їх не шукаю,вони налізли як таргани .
Я за ЮЖНЕ!!!!
Пропоную назву ЧАРІВНЕ або ПЕРЛИНА.
А кто выбирал комиссию, там же одни боты типа годовенко, чайковской и бабы из музея. Народ против переименования!
Vy sráči, kteří jste vám dali takovou pravomoc změnit název města, bylo to jižní, zůstane, chcete si dát peníze do kapsy, štěstí přijde z Kyjeva, budete mít jméno města a peníze
Я вам с*ки устрою весёлую жизнь Новацкий в первую очередь полетит потом все за ним.я в этом городе вырос и живу и проживаю вы хотите просто так переименовать город …
Havajka se musí odstranit, je potřeba nasadit mladšího kluka nebo holku, kteří to všechno normálně zvládnou, s tím vším si Nowatsky neví rady.
Lidé přijedou z Kyjeva, nebudete tam, skončíte, slibuji vám, že v první řadě začnou Novatským, dám vám číslo domu, kde konkrétně bydlíte, a bude tam sranda .
Южне (Южный) это географическое название. Ни с кем и ни с чем не повязано. Это как на севере страны назвать населенный пункт северное. Например пгт.Северное или село Западное на самом западе страны и т.д. Несут бред. Станция Береговая. Просто у берега , дали название станции. Город на юге , дали название Южный .Южне. Принципиально хотят изменить. Какая история? Наблюдают разбирается кто то или нет .
Полность согласна, что незвание Южне никаким боком не подпадает под постановление о декоммунизации. В Черниговской области прекрасно существует Южный, никому не мешает. Запорожье попытались переименовать и тут же отказались от глупой мысли, потому что территориальная громада выразила решительный протест. А наша местная власть наверняка не донесла до Кабмина, что подавляющее большинство наших жителей против переименования. Кабмин не Господь Бог, и зачем нам твердить, что ничего от нас не зависит, мы здесь живём, мы создавали город, и теперь мы никто. Неужели во время войны больше некуда пристроить средства и время? Или переименование поможет победить врага?
Тобі на рашу!
Для любителей татарский и немецкий названий. Татары убили десятки тысяч людей, еще больше угнали в качестве ясыря и продали на невольничьих рынках Кафы и Стамбула. Немцы убили 27 млн наших соотечественников во время Великой Отечественной войны. Вопрос, чинуши предлагающие изменить название города на татарское или немецкое, на кого они работатют, они точно патриоты? А члены комиссии они точно компетентны. п.с. годовенко, ненавидящей Южный, предлагаю, не мучиться, уехать в другой город с оригинальным названием.
Як що не Южне, значить Південне,,,, більше ні як!!!
Название не влияет на туристическую привлекательность. Как женщина …имя ко внешности и запросам не имеет отношения .
Красивый , чистый берег . По запросам цены – не кусаются. А имя городу не имеет значения и никакой туристической привлекательности не несёт. Понажираются то лифчик, то трусы в воде теряют. Этим и привлекают!))))
Однозначно только Южне или Южный ещё лучше!
Вместо того, чтобы пригласить компетентных людей, все решат несколько дам ((( И это еще нет шегиды , да и макогоненко не видно…
Самое интересное, что та же шегида говорила, что есть обоснование украинской форме названия “Южне” и оно оформлено, но об этом в мерии “забыли”, видимо по указке с ферху.
Макогоненко видимо ещё не в курсе. Чую, скоро покажется. Как только палатку установят с опросом, она там первая с Любавой будет)))
Сидять такі лжепатріоти Олі Годовенки, Олесі Чайківські, які ненавидять наше місто, нашу історію, людей, які будували наше місто і намагаються бути головними гравцями в руйнуванні історії. Одна якась сволота придумала змінити назву, а наші обранці і раді вислужитися. Треба вирішувати цю проблему всім жителям міста. Вважаю, що необхідно провести міський референдум.
Українці —-
—–Не плюйте чужою російською мовою Україні в душу
Саме так!
Ага, город сам, прослышав о будущем переименовании, сделал выбор 😉 И намекнул, части политически активных граждан что будут сидеть без света.
Никого не смутил тот факт, что переименование оказалось настоящей проблемой для нашей власти. Это произошло по двум причинам, во первых из за того, что сами они не хотят ничего менять, а делают это как всегда из страха перед более сильной властью, во вторых из за того что образование в нашем прекрасном городе упало ниже плинтуса и принесено в жертву фальшивым спортивным достижениям, обогащению и так далее.
Название должно хотя бы отдаленно говорить о городе, когда я впервые приехала в этот город, я увидела жуткое расслоение населения по уровню воспитания и образования, затем увидев количество спортплощадок все стало ясно. Первое название “Спортивное”. Время шло, я работала в образовании стараясь сделать этот город лучше, но оказалось что лучше не нужно. Второе название “Абсурдное”. С началом войны многие сбежали, а многие оставшиеся в городе стали сепаратистами-ждунами, предателями своих же собственных детей, друзей и слов, взвинчивая цены на жилье для ВПО. Третье название принудительное “Сепарское” или “Посуточное”. Затем осознав что мэру и депутатам по прежнему неинтересно где и на что я живу, я решила бросить снимаемую в течении 7 лет квартиру и уехать навсегда из города где материться почётно, а сплетни можно вынести в отдельную науку. Четвертое название “Равнодушное”.
Надо выходить всем на митинг!
Якщо вже й хочете перейменовувати – подумайте про людей, які за 5-10 років життя в місті вже звикли до старої назви і будуть, мʼяко кажучи, збентежені від «Аненталю» чи «Аджалику».
Але про людей ви думати не звикли, це ми вже зрозуміли, тож подумайте хоча б про заклади, в назві яких є «Южне», таблички, вказівники, або про якір на вʼїзді в місто, на ремонт якого буде виділено купу грошей, але при цьому ви як завжди накриєте його ганчіркою і забудете на 2-3 роки (чи взагалі до майбутніх виборів)!
Краще б походили по школах і подивилися, як викладачі вчать молодь проросійським настроям та пригнічують україномовних учнів!
Прочитал комментарий одной девушки, до того он меня тронул, что теперь и я за название «Аджалик»!
Макагоненко не когда палатки ставить у ее зятя одно место горит под ним -этот знаменитый военком одесский. А вы не знали?
Предлагаю південна перлина
Місто побудоване за рахунок підприємств які працюють на березі лиману Аджалик. Тому місто має називатись Аджалик. Все просто. І не має бути заперечень.
Хайтарма хорошее название для города, а всем прописанным сделать обрезание под корень. Чтоб не лезли к замужним женщинам. Дружбу с непонятно кем тоже пора прекращать, типа китайцев с их тупыми монументами и грузинами которые продались рашке. Ни один “город побратим” не предоставил реальной помощи городу во время войны.
Шановна пані Наталю, який влучний пост, це місто іншої назви ніж Сепарське не заслуговує! А з освітою тут біда ! Такої нецензурної лайки, як на лавах біля першої школи, не чула навіть від москалів. Раніше друга вважалась невдалою, а тепер повна деградація. Зато подивіться на управління освіти, крім як догодити владі, ніяких інших цілей не ставить. І управління культури діє у тому ж руслі.
Срочно найдите Пресмана ! За чей счет реконструкцию подаренного якоря проводить? Заодно можно и смету по реконструкции знака на въезде подложить. Да и Татьяне Ивановне радость будет, они с соратничком такую деятельность кипучую изобразят, закачаешься. Может, и зятю – военкому-взяточнику- мародеру поможет! Это ж южненский бомонд!!!!
Ой, а то в Южном не знали сколько стоит устроиться на завод работать ! Дети в первом классе знали про отдел кадров ОПЗ ! Политех политехом, а вопрос надо было решать с изображением президентов на купюрах!Так что теща еще мастер – класс покажет!!!
Южне , на крайній випадок Південний/Південне . Інші назви не мають ніякого відношення до української мови. Хто натякає на історію і хто вирішив глибину тих років , чому вже не почати шукати , а що тут було 1000 – 3000 років тому ? Южне молоде місто яке почало і повинно продовжувати творити історію – свою історію, а не чиюсь …