В будинку культури в селі Сичавка 23 березня відбулась зустріч Южненського міського голови з жителями Сичавки і Кошар. Окрім Володимира Новацького були також присутні його заступники, представники деяких управлінь міськради та директори комунальних підприємств, зокрема «Южводоканалу», «Муніципальної варти», «Южненського узбережжя», «Екосервіса». Жителі Сичавки були активними та поставили міському голову багато запитань, основну увагу люди приділили таким темам, як водопостачання, освітлення на вулицях села, стан доріг. Найобговорюванішим стало питання щодо сміття в селі.
«Хочу підняти питання сміття, це всіх дуже хвилює. Проїдьте навколо Сичавки і ви побачите суцільне сміттєзвалище. У Визирці біля кожного дому стоїть альтфатер, а в нас на вулиці немає. Щодо прибирання, є в селі бригада, яка прибирає центр села (ред. – працівники КП “ЮЖненське узбережжя”), але ж треба і по вулицям прибирати. Вулиці захаращені, розумію, що війна, але хотілося б вирішити цю проблему. Також хочу подякувати за вуличне освітлення, яке увімкнули», – озвучив житель Сичавки.
Дмитро Прохоров, директор КП «Южненське узбережжя», яке займається прибиранням громадських територій села, пояснив, що в Сичавці вивозом побутових відходів займається приватна компанія «Частюля» і ті жителі, які підписали договір з фірмою, мають баки для збору ТПВ, а ті селяни, які цього не зробили – зносять своє сміття в балки та утворюють на місцевості стихійні сміттєзвалища. За його словами, проблема вирішиться тільки тоді, коли кожен житель села візьме на себе відповідальність за своє сміття і почне сплачувати за послугу його вивезення, як це роблять в інших населених пунктах, зокрема в Южному та Нових Білярах.
«Спочатку в Сичавці жителі заключили договір з приватною фірмою «Частюля», вона потім привезла свої альтфатери та встановила їх на вулицях села, але жителі не сплачували за послугу вивезення побутових відходів, тому «Частюля» забрала альтфатери у тих, хто не платив. Ті жителі села, які сплачують – в них альтфатери стоять біля будинку. Проблема зі сміттям в селі дійсно існує, люди за звичкою продовжують викидати відходи в балки. Ми стараємося з цим боротись, але до кінця зробити це неможливо, люди мають перестати засмічувати власне село», – озвучив Дмитро Прохоров.
Заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий наголосив, що проблема зі сміттям в селі триває роками і саме через те, що деякі жителі просто не хочуть платити за його вивіз. Стосовно вуличного освітлення, він пояснив, що до понеділка триватимуть ремонтні роботи, після чого світло увімкнуть всюди, де встановлені опори.
«Ми добре знаємо про цю ситуацію зі сміттям, бо вона вже давно існує в селі. У нас кожен сплачує за вивіз свого сміття. Не може бути так, що южненці сплачують, а в іншому населеному пункті нашої громади за людей сплачуватиме місцевий бюджет. Проблема тільки в тому, що є люди, які не заключили договір на вивіз сміття. Всі, хто це зробив, мають по своїй вулиці сміттєві баки. Практика показала, що по одній вулиці за послугу сплачують тільки 10-15% жителів, інші не платять, але сміття своє зносять в той спільний бак, це неправильно. Стосовно освітлення, зараз ведуться ремонтні роботи, ми тільки нещодавно увімкнули світло на вулицях Южного, потім в Сичавці. Треба було придбати нове обладнання для села. Це вже зробило КП «Екосервіс», частково його встановили, ремонт продовжуюється, до понеділка світло увімкнемо по всіх вулицях села, де встановлені опори», – озвучив Дмитро Любівий.
Южненський міський голова запропонував для стимулювання жителів села більш відповідально ставитись до своєї прибудинкової території, провести конкурс на найчистіше подвір’я, переможцю вручать премію.
Один з жителів Сичавки, який разом з дружиною працює на КП «Южненське узбережжя» і займається прибиранням громадських територій села, пояснив, що працівники стараються прибирати і робити населений пункт чистим, проте відношення до балок, які засмічують самі ж сичавці – не мають і вважає, що як тільки люди перестануть зносити свої відходи туди – то балки стануть чистими.
Жителів села також цікавило питання стосовно водопостачання (є будинки, де навесні та влітку слабкий напір води, вулиці Садова та Шкільна) та можливого підвищення вартості води, про що не раз анонсувалося в ЗМІ. Директор КП «Южводоканал» Андрій Шестов пояснив, що по вказаним вулицям проходить вузький трубопровід і через це дуже складно подавати воду. Це питання міський голова доручив відпрацювати директору «Южводоканала», а щодо можливого підняття тарифу прокоментував ситуацію особисто (дивіться відео нижче).
Серед проблем в селі: відсутність автобуса, аптеки та банкоматів. Як пояснила староста Сичавського старостинського округу Валентина Попоніна, коли управління економіки Южненської міськради декілька років тому в якості пілотного проєкту передбачило сільський автобус, аби перевірити чи буде він затребуваним, в результаті виявилось, що пасажирів було дуже мало, всього декілька людей. Тому автобус тоді зняли з рейсів в Сичавку. Така ж ситуація і з банкоматами та аптекою, установи в свій час зробили висновок, що в селі їм нерентабельно працювати. Міський голова дав доручення Валентині Попоніній ще раз звернутись до банків та аптек з проханням передбачити можливість надавати послуги в селі.
Такі зустрічі Володимир Новацький планує проводити в Сичавці на постійній основі. Дату та час зібрань будуть визначати жителі села. Далі в планах міського голови зустрітися з жителями населених пунктів Новобілярського старостинського округу.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
Каждый год пишут одни и те же новости. Это коронавирус повлиял . Мозги не работают. Пишут одно и то же каждый год. В сычавке уже тридцать лет эти проблемы и со светом и с балкой и др. Образование ухудшается. Даже журналистика с ума сходит. Мозги не работают. Одно и тоже писать каждый год. Потеряли акредитацию. Ничего не понимают. Пишут ересь одну за другой.
Ну раз написали. Нет. Каждый год одни и те же проблемы. Везде.
вдоль трассы от сычавки к Азс сокар, дальнебойщики засрали всю посадку. кто должен отвечать?