В день пам’яті загиблих Захисників України, 29 серпня, музей міста Южного (знаходиться в ПК “Дружба”) оголосив день відчинених дверей музейної зали «Місцева історія великої війни». Тут працівники закладу оформили стіну пам’яті полеглих військовослужбовців нашої громади, на жаль, вона регулярно оновлюється. Директорка музею Тетяна Єрошенко-Афанасьєва розповіла, що після перемоги над російським ворогом в Южному буде створено алею слави на почесному місці й у гідному форматі, а поки що у містян є можливість ознайомитись з унікальними експонатами зали – особистими речами наших Героїв. Колекція постійно наповнюється, на жаль, як і скорботна фотогалерея загиблих Воїнів нашої громади…
Сьогодні тут 30 фотографій (Віктор Кандалюк, Вадим Сапеску, Артем Костенко, Олексій Штепа, Олексій Луньов, Денис Опанаскович, Олег Чаура, Геннадій Тихонов, Артур Чепура, Олексій Дорошенко, Артем Потушанський, Сергій Марін, Юрій Прокоп’єв, Олег Челобітчиков, Володимир Рябикін, Станіслав Годовенко, Сергій Чайківський, Олексій Бойко, Руслан Жорняк, Віктор Кравченко, Сергій Циганенко, Іван Сотник, Сергій Желтяков, Олег Андріяш, Олексій Мальченко, Артур Померанцев, Павло Кривенко, Олег Чебан, Віктор Неприцький, Артем Севастеєєв).
«Ця зала музею була під назвою «Місто майбутнього», тут були розміщені матеріали про досягнення нашого міста, оскільки їх дуже багато. Але від 24 лютого з’явились зовсім інші теми щодо актуальності. Коли ми зрозуміли, що в нас набирається певна кількість експонатів для нової виставки, про війну, ми вирішили зняти експонати про досягнення міста і оформити залу по-новому. Думали, як назвати експозицію, спала на думку назва – «Мала історія великої війни», але, якщо на той час в нас вже було близько 20 загиблих Воїнів, то називати цю історію малою для нашої громади – не годилося, тому вирішили, що це буде «Місцева історія великої війни». Станом на сьогодні ми нараховуємо на нашій стіні пам’яті вже 30 фотографій полеглих військовослужбовців. Ми починали з одного щита, розраховували і надіялися, що на цьому вже і закінчиться, але вже додали в цій залі третій щит… В цій експозиції значну частину експонатів складають речі наших Захисників. Я зверталась і в соцмережах, і на засіданні у виконкомі до родичів загиблих військових нашої громади, аби вони передавали до музею і документальні, і речові експонати. Я вважаю, що це правильно, так, рідним боляче, але ці речі в них дома лежать і їх бачить невелика кількість людей, інша справа – в музеї, тут вони представлені на широкий загал.
Початок збору експонатів і часів АТО, і часів повномасштабної війни – все це заслуга Геннадія Тихонова (військовий загинув 14 серпня 2022 року підч ас виконання бойового завдання на Миколаївщині). Він був головою ветеранської організації учасників АТО і з тих часів передав нам багато експонатів. Ця традиція продовжується, тепер нам привозять цікаві речі сучасні волонтери», – розповіла Тетяна Єрошенко-Афанасьєва.
В майбутньому в Палаці культури «Дружба» планується оформити більш простору залу, де будуть представлені всі зібрані до того часу унікальні експонати на тему російсько-української війни.
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
В розумних місцях алеї слави вже є,бо перемоги в м.Южне не очікується.Тут живе тупий зросійщений совок,професійні раби не здатні ні з чого зробити висновки,здатні лише служити ворогу.Де робота над помилками влади,дитсадка,школи?Де виконання законів України ,де ініціативи на користь держави?Очікуєте ката?!
Вже є Алея революції гідності на території церкви,там хтось буває?Нема гідності нема потреби.А в гаю вже могли б гуляти дітки,дерева підросли.Є їжачки,коти вилежуються в затишному місці.
Складається враження що людей вбито за панування рускага міра в м.Южне.Жодних висновків не видно.