На засіданні робочої групи 7 вересня за участі представників виконкому та родичів загиблих військовослужбовців нашої громади було погоджено ініціювати внесення змін до Програми соціального захисту окремих категорій населення, аби збільшити суму фінансової допомоги родинам полеглих в російсько-українській війні на встановлення пам’ятників. Заступник міського голови-начальник управління ЖКГ Дмитро Любівий озвучив під час засідання, що в середньому вартість надгробної плити складає 40 тисяч гривень. На сьогодні з місцевого бюджету родинам загиблих Захисників на встановлення пам’ятника виплачується 20 тисяч гривень, але цієї суми замало, тому планується збільшити її до 50 тисяч гривень. Відповідний проект рішення підготує управління соцполітики Южненської міськради і на наступну сесію винесе на розгляд депутатів, саме вони будуть приймати остаточне рішення з цього питання.
На сьогоднішньому засіданні робоча група затвердила рекомендаційні варіанти зовнішнього вигляду пам’ятників для військових. Саме їх місцева влада рекомендуватиме сім’ям полеглих Воїнів для встановлення на їхніх могилах. Дмитро Любівий акцентував увагу на тому, що останнє слово – за родичами наших Захисників, а ескізи мають виключно рекомендаційний характер і затверджені задля того, аби надгробки на військовому цвинтарі мали уніфікований вигляд.
На засіданні родичі полеглих Захисників порушили питання щодо необхідності якнайшвидше почати благоустрій на кладовищі, де поховані військовослужбовці. Управлінці повідомили, що кошти на розробку проекту вже виділені з бюджету, розпочати будівельні роботи планується з наступного року.
Також обговорювалось питання стосовно увічнення пам’яті наших Воїнів. Мати загиблого військового Дениса Опанасковича, Алла Опанаскович, вважає, що на прикладі інших міст, в Южному вже зараз потрібно продумати варіанти, як це зробити і приступати до цього, а не чекати завершення війни та будівництва Алеї Слави. Один з варіантів – встановити сітілайти з фотографіями наших Захисників вздовж проспекту Григорівського Десанту. Директор ПК «Дружба» та член робочої групи Петро Кутинець запропонував розглянути для цього інше місце – вздовж пішохідної доріжки по вулиці Хіміків від пам’ятника Захисникам України («журавлі») до лікарні. Нагадаємо, що в місті по вулиці Горбатка вздовж будівлі «Одрекс» також планується створити меморіальний комплекс, де будуть викарбувані імена всіх наших бійців (Алея Слави).
Использование материалов разрешается только при условии наличия прямой ссылки на адрес материала на сайте www.yuzhny.info.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram и наш аккаунт в Instagram - будьте всегда в курсе наших новостей
Дебільна колона є нагадуванням про злочини срср.Саме те має.бути пересторогою для всіх.Тим паче що написано те мовою вбивць.
Журавлі – це святе місце є ознака визволення українців з рабства срср,яке досі не відбулося через мову вбивць та бажання бути рабом у багатьох нелюдей( професійних рабів).Саме тут має бути все пов’язане з визволенням – алея пам’яті на території церкви та поруч.Це символічно .
Приберіть леніна з першого ліцею.Під квадратним сонцем.
Ребята кто погиб несомненно достойны и даже большей чести. Но ведь этот хмырь который памятники делает около кладбища, он же цены ломит космические.
Люди загинули за Україну, йде національно – визвольна війна.Хто виживе ми чи раша.А що ви зробили щоб вижили ми?
Ну що ви, це тільки ви зробили багато, звісно, якщо касірша в атб заговорить на суржику, то ви вижевете.